לאן השוק הולך?

כדי להבין לאן מיועדות פניו של נייר ערך כלשהו (מנייה, אג"ח, מדד) צריך להבין היכן נמצאים הקונים והמוכרים באותו נייר ערך (ני"ע).

איך אפשר לעשות את זה?

בעזרת הגרף של אותו ני"ע. הגרף אמנם לא מספר לנו לאיפה יפנה בעתיד אותו ני"ע, אבל במידה ואנחנו יודעים לקרוא אותו, הוא כן מספר לנו איפה נמצאו בעבר המוכרים והקונים של אותו ני"ע בעבר, ואיפה הם עכשיו.

כאשר אנו באים לקנות את אותו ני"ע, אנחנו נרצה לקנות אותו במחיר בו בעבר באו הקונים לקנות אותו. משום שמה שאנחנו יודעים בוודאות הוא, שאותה נקודה בעבר הייתה נקודה נוחה לרכישה.

אבל, כמובן שאין בכך די. הרי איך אנחנו יכולים להיות בטוחים שגם הפעם הקונים יגיעו ויסכימו לשלם את אותו מחיר ששילמו בעבר עבור אותו ני"ע?

גרף המחירים יכול להראות לנו שבאותה נקודה מגיעים הקונים אם וכאשר הם יגיעו. אבל, זה נושא לפוסט אחר. בפוסט זה נתמקד בנקודה החשובה האחרונה בה הגיעו הקונים.

שימו לב לתמונת הגרף של מדד ה-S&P 500 שצירפתי למטה. מדד זה נחשב למדד המוביל והחשוב ביותר בבורסת ארה"ב. בגרף הזה, כל עמודה, ירוקה או אדומה, מסמלת רבעון שלם (רבעון= 3 חודשים). בעגה המקצועית עמודה כזאת נקראת "נר" (העמודות מזכירות נרות, אתם לא חושבים?).

ועכשיו לתכלס: בגרף זה סימנתי עבורכם בקווים אדומים את נקודות המחיר החשובות ביותר נכון לעכשיו, בה הגיעו הקונים. בחץ אדום סימנתי עבורכם איפה המחיר נמצא נכון לעכשיו. יש לזכור שהגרף כל הזמן משתנה ואיתו משתנים גם המחירים בהם באים הקונים והמוכרים. לכן, הסתמכתי על הנקודות העיקריות, ארוכות הטווח, שלא משתנה כל יום-יומיים. בגרף, תוכלו לראות שהיום גרף המחירים נמצא נמוך מעט מהקו העליון ונראה, שעושה דרכו לקו התחתון.

פורסם ב:

כתבות נוספות

לאן השוק הולך?

כדי להבין לאן מיועדות פניו של נייר ערך כלשהו (מנייה, אג”ח, מדד) צריך להבין היכן נמצאים הקונים והמוכרים באותו נייר ערך (ני”ע).
איך אפשר לעשות את זה?

קרא עוד »

להתכונן לבאות

בשוק ההון קשה להתכונן לעתיד. בעיקר מפני שהוא טרם קרה… אבל, כן אפשר לשרטט תרחישים ולהתכונן אליהם. למשל, אם נשרטט שני תרחישים חיוביים, שהם יותר חיוביים מנקודת המוצא הנוכחית…

קרא עוד »